animowany.pl Forums animowany.pl animowany.pl – nowy layout

This topic contains 7 replies, has 3 voices, and was last updated by  animowany 4 years, 6 months ago.

animowany.pl – nowy layout


 • animowany
  Keymaster
  animowany

  Tak, jest już na stronie (jeśli nie widzicie, wyczyśćcie cache strony). Aktualnie go uzupełniamy i poprawiamy – potrwa to chwilę (niemałą), więc każdy komentarz, który mógłby robić nam za notatkę typu „co nie działa”, jest dla nas cenny.


 • anemone
  Participant
  anemone

  Wreszcie wreszcie oglądam na spokojnie i podoba mi się nowy layout. Moja uwaga: może byłoby trochę lepiej, gdyby odniesienie do forum było ‚wyciągnięte’ tzn nie jako podkategoria w „My” tylko jako osobna główna, żeby łatwo było odnaleźć(:


  • animowany
   Keymaster
   animowany

   Niewykluczone. Przyjrzymy się na koniec miesiąca na heatmapie co jest klikane w nowym layoucie i może zmieścimy forum na górnym menu obok „feed” 🙂


  • animowany
   Keymaster
   animowany

   Zrobione. Mamy 1 lutego, forum dołączone do górnego menu – takie rozgraniczenie miesiącami ułatwi nam analizę statystyk popularności takiego rozwiązania.

   Pozdr


  • anemone
   Participant
   anemone

   Widzę widzę, szybciej się tu teraz wślizguję na forum 😀


 • Anonymous
  Anonymous

  MASAKRA!!! Po prostu jak coraz bardziej lubię forum za ludzi tak po prostu silnik strony to jedna wielka porażka.
  -Kiepska przejrzystość! na piętnaście różnych sposobów mogę wejśc do wątku ale nie w najprostrzy.
  -Rozmuchany layout forum, że w portview monitora widzę tylko 3 odpowiedzi w danym topiku z czego z dwie majatylko jedno zdanie.
  – Jakieś opóźnienia… piszę coś i nie widze przez godzinę co napisałem. Ludzie już mi odpowiadają i widze to w „co nowego” ale jak wchodze w topik to nie widze swoijej odpowiedzi ani tych, które są po mnie…
  o rozdmuchana nawigacja! O to już jest po prostu dramat. N ciemnym pasku u góry strony milion kategorii… grom wie po co… nikt nie wchodzi tu by obejrzeć tylko „horrory” i sobie pójść. Póxniej znow mamy poziome menu z milionem pozycji, z której każda się rozwija na milion innych.
  – po co ikonka profilu obok szukajki skoro nie wiem po co mam na środku strony okienko ze swoim profilkiem. Całe szczeście że jest wogóle bo wiem, że tylko tam moge sprawdzić czy dostałem wiadomość.

  Wypruliście wszystkie bebechy na wierzch… a nie dajecie tego co jest istotne dla użytkownika. Pewnie wam chodzi o pozycjonowanie… ale soorki… najpierw zadbajcie o UX i społecznosć a nie że napędzaciekologolwiek z internetów poprzez wpisanie jakis haseł w przeglądarce.

  po co to wielkie okno z lajkami do fejsika? Skoro jest na górze na ciemnym pasku.
  po co okno „nowe komentarze” skoro nie wiem do czego te komentarze… ktoś to klika wogóle?

  Po co okienko „animowane forum”? Po co „animowani”? Po co okno Szukaj skoro jest szukajka w topie strony?

  PROSZĘ ZROBIĆ PORZĄDEK ZE STRONĄ!!!!


  • animowany
   Keymaster
   animowany

   Papierowy, z całym szacunkiem, ale:
   – po pierwsze nie krzycz, bo u osób powyżej lat 3 nie wypada tak się gorączkować byle czym
   – po drugie… no sorry: nie znasz się na projektowaniu stron 🙂

   Odpowiemy na dwie rzeczy.
   a) Najlepiej na stronie klikają się… dokładnie te rzeczy, które sugerujesz, żeby usunąć. Forum i społeczność to jeszcze (rośnie, więc stawiamy na jej promocję) nisza; przyjemna i wartościowa, ale jednak nisza. Zakładka feed w górnym menu zbiera około 1% kliknięć z całej strony – niewiele więcej niż np. „fantastyka” z tego samego menu, choć jest na wyższej pozycji (bliżej lewej – to zawsze wpływa na klikalność). Główne forum klika się o wiele lepiej (najlepiej „animacje” w tym menu zbierające 8% kliknięć z całej strony). Pozycja „forum” w górnym menu zbiera tych kliknięć jeszcze mniej (dokładnie: 0,4% klików strony), ale to jest nieobiektywne, bo dopiero ją tam dodaliśmy.
   b) To, że wpisy w społeczności pojawiają się z opóźnieniem – wiemy. Wynika to z testowania przez nas wtyczek keszujących; bez nich strona wczytywała się bardzo długo. Optymalizacja trwa i właśnie zmieniliśmy wtyczkę keszującą – dodamy, z wyników ani jednej, ani drugiej nie jesteśmy zadowoleni.

   Na stronę obecnie wchodzi 20-21 000 unikalnych użytkowników miesięcznie. Z zakładek społecznościowych regularnie korzysta… kilkanaście, może dwadzieścia. Więc nie dziw się, że pomimo tego, że promujemy społeczności, strona jest przygotowana pod pozostałe 20 980 osób, a sama społeczność (obecnie: niewykluczone, że się to zmieni – bardzo byśmy tego chcieli) traktujemy jako obserwowany, ale dopiero rozwijający się element strony.


  • animowany
   Keymaster
   animowany

   Wyłączyliśmy forum ze stron keszowanych przez wtyczkę – możesz sprawdzić, czy nadal masz problem z opóźnieniem dodawania wpisów?

   • This reply was modified 4 years, 6 months ago by  animowany.

You must be logged in to reply to this topic.

© 2011-2019 animowany.pl - animacje i filmy animowane | Polityka: cookies, RODO | Wydawca: NIPO.PL