animowany.pl Forums Sprzęt i programy do animacji Bajka na kształt kreskówki – jaki program?

This topic contains 7 replies, has 6 voices, and was last updated by  PodwojneD 4 years, 8 months ago.

Bajka na kształt kreskówki – jaki program?


 • carolline19
  Participant
  carolline19

  Jakim programem komputerowym można stworzyć bajkę na kształt kreskówki? Nie wiem, czy wiecie o co chodzi, w razie czego pytać to wytłumaczę bardziej.


 • Anonymous
  Anonymous

  Rozumiem, ze po prostu kreskówkę chcesz stworzyć 🙂 Polecany jest ToonBoom… ostatnio go zainstalowałem ale ma obleśny interfejs 🙂 Ale przemogę się i będe go powoli obczajał. A tak to we flashu możesz robić. AfterEffects w któym ja maczam palce do typowej kreskówki się nie nadaje ale można tworzyć naprawde fajne animacje.


 • Patryk
  Participant
  Patryk

  Też właśnie bawię się ToonBoom pierwsze dni ciężko było mi połapać co i jak lecz z czasem jest coraz lepiej.


 • Anonymous
  Anonymous

  Dziś miałem pierwsze spotkanie z ToonBoom…cięzki sprzęt… Moje pierwwsze pytanie: Jak rysuję to linie są strasznie rozpixelowane. Dlaczego tak się dzieje? Da się to zmienić by krawędzie linii były bardziej wysmużone?


 • PodwojneD
  Participant
  PodwojneD

  Ja praktycznie uczyłam się animować w toon boom harmony i wiele moich pierwszych animacji jest zrobione właśnie w tym programie.
  After Effects nie znoszę, jest strasznie upierdliwy i nie nadaje się do animacji, nie polecam, już lepiej we Flashu. Te programy nie zostały zaprojektowane do animacji „filmowej”, animatorzy jednak eksperymentowali i zauważyli że też da się w nich animować mimo tego, że strasznie ciężko to wychodzi.

  Papierowy, nigdy nie miałam problemu z rozpixelowanymi liniami. Spróbuj pobawić się w opcjach narzędzi.
  W Toon Boom najlepiej szkicowe rysunki robić pędzlem, natomiast clean-up ołówkiem.


 • ntp
  Participant
  ntp

  tvpaint. nietypowy interfejs, ale wart grzechu.
  toon boom – krawedzie sie wysmużą po renderze. na harmony nie robilem, tylko na tb studio, ale tak czy siak na dzien dobry polecam.
  after effects – zgadzam sie co do joty, motion design jest zwykle oblesny i niestety na topie, wiec zeby przezyc trzeba sie nauczyc i tego rodzaju animowania.


 • Obeluss
  Participant
  Obeluss

  A ja nie narzekam na Aftera, co prawda dopiero go poznaje, ale całkiem dobrze mi się w nim pracuje. Za to nie mogę się przekonać do Flasha jakoś nie się w nim gubię.
  A co do Toon Booma, to w oknie camery, na dole po lewej, powinny być opcje podglądu renderingu, nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało, ale gdzieś to tam było:)

  A jeszcze pytanko do was, znacie może jakiś sprawdzony darmowy program do animacji rysunkowej?


 • PodwojneD
  Participant
  PodwojneD

  Darmowego dobrego jeszcze nie znalazłam. Z tych prostych jest Pencil. Jeżeli chcesz się tylko uczyć to Toon Boom Animate wypuściło darmową wersję do nauki wraz z tutorialami

You must be logged in to reply to this topic.

© 2011-2019 animowany.pl - animacje i filmy animowane | Polityka: cookies, RODO | Wydawca: NIPO.PL