miJAnie – teatr + animacja

Jedyny w świecie film animowany, który wymaga udziału żywych aktorów! Jeśli chcecie się dorzucić do tej nietypowej realizacji – poniżej możecie o niej poczytać, a w linku na końcu tego zdania kupić bilet, filmy Michała Mróza na DVD albo zostać sponsorem projektu: wspieramkulture.pl.

WSTĘP

Zrealizujemy film animowany, który stanie się częścią spektaklu teatralnego. Widowisko zostanie zaprezentowane w wielu miejscach, tak aby każda nowa przestrzeń sceniczna wzbogaciła i nadała przedstawieniu nowy charakter.
Projekt powstanie na podstawie oryginalnego scenariusza pt. „MiJANie”. Jest to opowieść o relacjach między artystą, jego dziełem a odbiorcami. Reżyser filmowy techniką poklatkową stworzy animację, która będzie wyświetlana na scenie – współistniejąc z rzeczywistością tworzoną na żywo przez aktorów i ingerując w nią.

Widzowie zanurzą się w świat iluzji kina i teatru w momencie przenikania się tych dwóch rzeczywistości na scenie. Aktor będzie wchodzić do świata filmu, a przedmioty animowane będą pojawiać się na scenie. To oryginalne widowisko jest przykładem na iluzoryczność ludzkiej percepcji.

CEL

Na co wykorzystane zostaną środki?
Zgromadzone środki pokryją część działań zwiazanych z realizacją przedstawienia/widowiska, którego premierę planujemy na 2014r.

Wykorzystamy je na:
– zakup/wynajęcia sprzętu filmowego i teatralnego (aparat, oświetlenie, statyw itp.)
– wykonanie dekoracji, kostiumów, rekwizytów oraz elementów filmowych (np. lalek)
– wynajęcie pomieszczenia do realizacji projektu oraz do jego wystawienia
– honoraria dla twórców

ODBIORCY PROJEKTU

Widowisko sprawi przyjemność zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Dzieci zanurzą się w swiat magii oraz pobudzą swoją ciekawość; zadziwi ich przenikanie się światów. Młodzież poszerzy swoje horyzonty myślowe spotykając się ze sztuką interdyscyplinarną. Zostanie tymsamym zainspirowana do własnych poszukiwań także dzięki możliwości uczestniczenia i obserwowania procesu powstawania projektu na każdym etapie jego produkcji.
Z kolei dorosłych, poza formą spektaklu, pobudzi do rozmyślań i refleksji scenariusz poruszający problem miejsca artysty i jego sztuki w dzisejszym świecie.

STAN ZAAWANSOWANIA PROJEKTU

Napisany został już scenariusz. Aktualnie odbywają się próby z aktorami. Poszukiwani są również sponsorzy i patroni.

TWÓRCY i INSTYTUCJE ZAANGAŻOWANE W PROJEKT

Sylwia Kalisz – performerka, twórca performensów, aktorka, pedagog. Ukończyłam z tytułem magistra sztuki The Central School Speech and Drama (University of London) na kierunku Performence Practices and Research w Londynie, gdzie nauczyłam się bardzo świadomie korzystać z różnych technik i form przy tworzeniu spektakli. Jako twórca widowisk teatralnych jestem głównie zainterowana teatrem fizycznym: tańcem, gestem ruchem. Swoje umiejętności w treningu rozumienia i wykorzystywania ciała w opowiadaniu na scenie rozwijałam na warsztatach Butoh, improwizacji w kontakcie, solo improwizacji, tańca współczesnego zarówno w Polsce jak i w Londynie. Są to umiejętności, które służą mi w pracy na scenie z profesjonlnymi tancerzami/aktorami jak i w pedagoga teatru. Pracuję w Ognisku Teatralnym „U Machulskich oraz Liceum Ogólnokształcącym im Batalionu „Zośka” w Warszawie. Obecnie realizuje spektakl z seniorami „Dom głęboko ukryty” w ramach otrzymanego od Miasta Warszawa stypendium artystycznego.

Michał Mróz – (www.youtube.com/mrozmi) Reżyser, scenarzysta, grafik oraz miłośnik i popularyzator filmu animowanego. Swoją przygodę z filmem zacząłem w wieku 14 lat tworząc swój pierwszy film animowany poklatkowo w domowych warunkach. Ukończyłem studia w Warszawskiej Szkole Reklamy w Warszawie na wydziale grafiki. Za swoje 9 krótkometrażowych filmów animowanych zdobyłem łącznie ponad 50 nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Uczestniczyłem w warsztatach filmowych w BBC i Panavision (Londyn), Malmo oraz Dreźnie. Prowadziłem wykłady z historii filmu animowanego dla warszawskich licealistów, a także zajęcia resocjalizacyjne oparte na tworzeniu filmu lalkowego dla osób osadzonych w areszcie śledczym w Białymstoku. Szukam nowych pól do popularyzacji i wykorzystania filmu animowanego jako sztuki. Jestem stypendystą m.st Warszawy oraz Instytutu Adama Mickiewicza.

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Polowanie na myśliwego

Pamiętacie coś tam o "nie robieniu bliźniemu tego co...

Channel 4: gry reklama spotyka sztukę

Macie przesyt mediów, informacji, bodźców? Co zrobić, aby nie...

Zazdrosna zapalniczka

Zabawna opowieść o bardzo płomiennym romansie pomiędzy nastolatkiem i...

Justice ft. Tame Impala – One Night/All Night

Krzyż, ciało, mózg, serce, żyły. Zaglądniemy do naszego wnętrza?...

O kurka! Skarbówka!

Płać rachunki bo przyjdą koguty i nagdakają Ci na...

Posklejany amerykański sen

Smutny koniec industrialnego obłędu? Może nie do końca, ale... Propaganda...
namingnaming
Poprzedni artykuł
Następny artykuł