You Are Here: Home » dla dzieci » Samoloty. O niebo lepsze od „Cars”?

Samoloty. O niebo lepsze od „Cars”?

Samoloty. O niebo lepsze od „Cars”?
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (3 votes cast)

Jest mały, nie wyróżnia się i trochę cuchnie nawozem. Czy uda mu się wyrwać ze wsi i wygrać prestiżowe zawody; przelot dookoła świata?

Scenariusz „Samolotów” to jakby kalka pierwszej części Aut (‚Cars’) z niesamowitym Zygzakiem. Jest tu mentor, który sam nie może przełamać swoich obaw, jest młody, ambitny w którego nikt nie wierzy i jest barda zarozumiałych dupków pewnych zwycięstwa (z jednym strasznie zarozumiałym gwiazdorem na czele).

Również pojedyncze kadry, wydarzenia (np. dowiezienie innego samolotu do mety – zupełnie jak dopchanie do mety Króla w finalnym wyścigu „Aut”), a nawet postacie (techniczni, traktoro-krowy, niezbyt rozgarnięty kompan głównego bohatera)… tak, to już było. Na szczęście odświeżone zostało całkiem znośnie.

samoloty

Technicznie – jest fajnie, choć bardzo tak… kolorowo-bajkowo. Jeśli już mielibyśmy się trzymać porównań do Aut (do których nawiązują wszystkie reklamy filmu), to „Cars” było bardziej realistyczne i uniwersalnie wiekowo; „Samoloty” to ewidentnie bajka dla dzieci. Mimo to fabuła wciąga – początkowo fakt, jest dość „plastikowa”, ale im dalej w film, tym więcej ciekawych pomysłów. Czy jednak jest to „o niebo wyżej od Aut”. Zdecydowanie nie – przynajmniej jeśli porównujemy do części pierwszej. Od drugiej (‚Cars 2‚); tak, lepiej; o wiele lepiej.

Podsumowując: ot, miła bajka na którą można spokojnie iść z maluchem. Dużo w niej „konfetti”, trochę za mało „duszy” (jakkolwiek głupio i banalnie to nie brzmi). Jest to jednak niezła rozrywka; z kina można wyjść rozluźnionym i bez poczucia straty czasu.

Film: Samoloty
Nasza rekomendacja wiekowa: bez ograniczeń
Reżyseria: Klay Hall
Realizacja: Walt Disney
Czas: 01:31:00
Rok: 2013

Zwiastun:


Samoloty. O niebo lepsze od „Cars”?, 8.0 out of 10 based on 3 ratings

About The Author

Obraz profilowy z Kuba Marek
agencja namingowa RedEmu.pl

Content redaktor, social media manager. Wielki fan animacji poklatkowej. Ulubione animacje: The Gloaming, Venus, More.

Number of Entries : 259

Comments (2)

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

© 2011-2013 animowany.pl - animacje i filmy animowane | realizacja: nipo.pl

Scroll to top