Animowany.pl – nowy layout

Stało się; kończymy wdrażać nowy layout serwisu. Na co warto zwrócić uwagę?

Mamy jeszcze sporo do poprawienia (komentarze pod tym wpisem bardzo mile widziane), ale będziemy to robić już na “żywym organizmie”. Zmian jest naprawdę sporo, choć – nadal osadzone są w tej samej linii graficznej. Do najważniejszych z nich należą:

1. Dodatkowa, środkowa kolumna menu – poświęcona tematom społecznościowym. Tutaj, na samej górze kolumny macie stały dostęp do logowania w społeczności. Poniżej niego (oprócz powierzchni reklamowej) publikować będziemy nawigacje do tych elementów społecznościowych, które będą dla was najcenniejsze/najczęściej odwiedzane.

2. Inny podział menu górnych. Menu na samej górze strony poświęcone jest przede wszystkim podziałowy tematycznemu. Gdyby ktoś chciał obejrzeć np. tylko horrory, komedia czy filmy historyczne – szybko przeniesie się do nich właśnie tam. Menu główne, pod logo strony przeznaczone jest na podział z którego korzystacie częściej; merytoryczny podział treści. Tutaj znajdują się zakładki społecznościowe, podział na m.in. filmy, animacje, teledyski itp. To menu zostanie jeszcze rozbudowane; np. o treści “na zakupy” czyli m.in. nasze recenzje płyt DVD i Blu-ray.

 3. Portfolia animatorów i studiów animacji. A owszem – możemy już je wdrażać. Na razie w ograniczonym zakresie – propozycję tę złożymy zaprzyjaźnionym, zarejestrowanym w serwisie autorom animacji.

4. Strony główne najważniejszych kategorii. Będą zbliżone wyglądem do strony głównej serwisu, ale będą zbierały w sobie wyłącznie materiały związane z daną tematyką. Próbnie wdrożyliśmy to w stronie głównej społeczności, do której możecie przejść tutaj: my.animowany.pl.

5. Nowy system oceniania. Nadal będziecie mogli klikać własne oceny filmów i animacji, ale nie na zasadzie gwiazdek pod każdym wpisem (to było bez sensu przy treściach ogólnych), ale jako element boksu z oceną redakcyjną. Przykład możecie zobaczyć tutaj: Trudna praca ponurego żniwiarza – na dole strony.

6. Sklep. Tak; sklep też będzie. Nie spodziewamy się, że staniemy się nagle nowym Empikiem, ale… warto dać sobie taką możliwość, prawda? Np. chętnie dystrybuowalibyśmy animowane filmy i animacje, które moglibyście pobierać na komputer po opłacie. W planach są też koszulki i gadżety serwisu. To jednak dość odległa przyszłość – najpierw zależy nam na dopracowaniu nowego layoutu.

7. Pełne tłumaczenie na język polski. Potrzebę tę widać zwłaszcza w elementach społecznościowych. Jedna z poprawek z którymi czekaliśmy na wdrożenie aktualnego layoutu i jest na 2 miejscu naszej listy “to do” zaraz po “uszczelnieniu” nowego layoutu.

Tak; wiemy – minie trochę czasu, zanim załatamy wszystkie błędy i dostosujemy serwis, dlatego prosimy o odrobinę cierpliwości. Prosimy też o dobre (lub złe) słowo – jak wam podobają się zmiany?

animowany.pl

12 KOMENTARZE

 1. Trochę się zbierałem żeby tu coś pisać, ale w końcu mam co 🙂 Rozumiem że cały czas prace trwają i się zmienia, ale to mój wgląd jak dotychczas:)

  Wcześniej zauważyłem więcej bugów, ale skutecznie je poprawialiście na bieżąco, aktualnie to co mi najbardziej przeszkadza to inny wygląd to polskich znaków. po prostu nie wygląda to dobrze.

  Druga rzecz, osobiście najczęściej korzystam z opcji “feed” najwygodniej jest mi tam zobaczyć co nowego działo się na stronie i na forum. Ale dziś zauważyłem że nie wyświetlają się tam nowe komentarze pod wpisami na stronie. Te z kolei zauważyłem dopiero wchodząc w “kokpit ” btw w ogóle powinienem mieć tam dostęp ? bo wygląda to jakoś administracyjnie. Jest opcja dodaj wpis itp ( nie ruszałem tego żeby czegoś nie zepsuć :)) Nie to żebym narzekał, mogę tam zobaczyć sporo rzeczy, miedzy innymi te komentarze:)
  wracając do “feed” to trochę sam wygląd mi przeszkadza, rozciąga się na cała szerokość monitora, nie jestem pewien czy tak powinno być, cała strona ma jakieś tam marginesy po bokach. I przyciski “komentarze, ulubione, usuń” zbyt dominują na treścią, są zbyt ciemne i za duże w porównaniu do tekstu. Zastanawiam się też nad tym przyciskiem wpis. Ja traktuje tą opcje (feed) jako czysto informacyjną, jak chce skomentować dany temat, to wchodzę i tam odpowiadam.
  Podobnie jest z “co nowego, obeluss?” Nie kojarzę do czego to służy.
  Reszta chyba jest ok, pomarańczowy kolor w odsyłaczach ładnie się zestawia z tymi odcieniami szarości.
  Sorka że tak się czepiam wyglądu, ale zboczenie zawodowe 😀
  Co do strony głównej to mi się podoba po zmianach. Polubiłem okienka “animowani” “animowane forum” i “nowe komentarze” (ten ostatni dopiero dziś zauważyłem :D) zrezygnował bym tylko z tego “jesteś z nami” jak będę chciał się wylogować mogę to zrobić w dwóch innych miejscach też dostępnych na stronie głównej.

  Ale to tylko moje spostrzeżenia, nie chce wam wchodzić w waszą wizje dla portalu czy narzucać jakiś elementów. Podoba mi się kierunek w którym to idzie, i cierpliwie czekam na kolejne zmiany i ulepszenia 🙂

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Geometryczny, animowany popart

Malarski minimalizm, komiksowa stylistyka. Niezwykłe, animowane pomieszanie popartu z...

Arcysłodki kot-demon

Krótka opowieść o tym, że egzorcyzmowanie własnego, słodziutkiego kociątka...

Pustynia pełna szeptów

Rywalizacja między siostrami, faworytka, czujne oko ojca, rytuał przejścia....

Wszystko, co potrafisz zjeść

Pożeracze innych gatunków. Tak: to o nas. Cywilizacja miast i...

Wiedźmin: Rodowód krwi

Chciałoby się napisać: "jaka piękna katastrofa", ale uczciwie trzeba...

Kupa też człowiek

Nie oceniaj i nie osądzaj, abyś nie był ocenianym...
namingnaming