Co zobaczymy na Ars Independent?

Zaczynająca się dziś, zimowa edycja Ars Independent w Katowicach to animacje, animacje i raz jeszcze animacje…

Poniżej przybliżamy kilka filmów spośród tych, które będzie można zobaczyć na Arsie, kontynuując wcześniejszy artykuł: Ars Independent 2022 – wybrane animacje w którym możecie przeczytać zapowiedzi kilku innych, wyświetlanych już od dziś w Drzwi Zwane Koniem filmów.

„Mniejsze zło” bierze na warsztat wschodnio-europejską mentalność i obnaża oparte na niej relacje międzyludzkie. Surowe i wyzute z romantyzmu historie przeradzają się tu w naprawdę absurdalne sceny.

Máté Horesnyi powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji a jego film zostanie pokazany w drugim zestawie, 10 grudnia.

Odrobina „The Last Of Us Vibe”. W „Pilar” Niebezpieczny intruz daje szansę na odkrycie w sobie dzikiego zwierzęcia i sposobu na ucieczkę z postapokaliptycznej wioski w naprawdę dopracowanej technicznie animacji.

„Koniec świata” w reżyserii Yngwie Boley, J.J. Eppinga i Diany van Houten powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji a ich animacja zostanie pokazana w trzecim zestawie, 10 grudnia.

„Odwilż” to opowieść o manipulacji i katastrofalnych skutkach braku działania.  Ignorują się wzajemnie w nadziei, że staną się wzajemnie obiektem pożądania. Zawodzą dzięki taktycznej symetrii, pozwalają, by pożądanie wypaliło się. Pewnego dnia, gdy ich drogi się krzyżują, jedyne co wymieniają to zimne skinienie głową.

Animacja Susany Miguel António i Filipy Gomes da Costy powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji w pierwszym secie animacji, 9 grudnia.

Słowiańska fantazja z odrobiną gore? Piękna nimfa rozkochuje w sobie młodzieńca, który zrobi dla niej wszystko. Wykorzystuje go do spełnienia krwawych zachcianek. Gdy kochanek wyrywa dla niej własne jabłko Adama, kona u jej stóp. Na nimfę zostaje narzucona klątwa…

„Wschodni romans” w reżyserii Anny Jasińskiej powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji a jej animacja zostanie pokazana w trzecim zestawie, 10 grudnia.

Na Arsie nie mogło zabraknąć animacji o kawie. A w zasadzie: animacji o emocjach towarzyszących niewyrzucaniu pustego kubka po kawie. Przedstawiając cztery banalne rzeczy, z których wyrasta ta sytuacja i śledząc przyczyny jej powstania, dostrzegamy pojawienie się wielu sprzecznych emocji.

„How I grew up” w reżyserii Yufei Liu, Yike Cen i Jiawei Li powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji a ich animacja zostanie pokazana w trzecim zestawie, 10 grudnia.

„Small Hours” to animacja-mozaika, w której śledzimy myśli dwóch osób, lawirując między ich wspomnieniami. Zgłębiając ich psychikę tracimy poczucie rzeczywistości.

Marta Snieżek i Christian Spurling powalczą o nagrodę Czarnego Konia Animacji. Ich film zostanie pokazany w drugim secie, 10 grudnia.

„Poświęcenie” to opowieść o mężczyźnie ośmielającym się spełnić swoją homoerotyczną fantazję, tylko po to, by jeszcze bardziej zatopić się w wyrzutach sumienia.

Debiut Guido Depaoli powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji a jego film zostanie pokazany w trzecim zestawie, 10 grudnia.

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Bardzo dziwne osiedle

Jedni latają, inni wymieniają się głowami, ktoś się duplikuje,...

Nikt niczego nie słyszał…

Animacja o obojętności. „Obojętności” z jaką sąsiedzi przyjmują przemoc...

Podążaj drogą fal

Animacja wywołująca niesamowicie ciepłe uczucia w skali zachwycenia. Miłe,...

Polowanie na myśliwego

Pamiętacie coś tam o "nie robieniu bliźniemu tego co...

Channel 4: gry reklama spotyka sztukę

Macie przesyt mediów, informacji, bodźców? Co zrobić, aby nie...

Zazdrosna zapalniczka

Zabawna opowieść o bardzo płomiennym romansie pomiędzy nastolatkiem i...
namingnaming