Dzwoneczek i tajemnica piratów (blu-ray)

Czy w świecie wróżek coś może nie grać? Czy w dobrze zorganizowanej społeczności jest miejsce dla indywidualistki i eksperymentatorki? Skąd u Kapitana Haka bierze się lęk przed Krokodylami i zegarem i jaki mają one ze sobą związek? M.in. tego wszystkiego możemy dowiedzieć się z filmu “Dzwoneczek i tajemnica piratów.

Zarina – której wieczni brakuje złotek pyłku do latania, spóźnia się i często zadaje pytania; “dlaczego?”. Nie brakuje jej fantazji, odwagi i wiary we własne umiejętności. Aby udowodnić własną wartość innym wróżkom, kradnie bezcenny, magiczny błękitny pył i znika. Dzwoneczek i kilka innych wróżek wyrusza w misję odnalezienia Zariny i błękitnego pyłu. Nie jest to jednak łatwa, zwłaszcza od momentu, gdy pomieszane zostają magiczne talenty całej ekipy ratunkowej.

Dzwoneczek i tajemnica piratów (Blue-ray)
Dzwoneczek i tajemnica piratów (Blue-ray)

Opowieść o odwadze, przyjaźni i przebaczaniu. A także o wierze w dobrą naturę innych, wiarę w siebie, współpracę w grupie, zaufaniu. Film na pewno przypadnie do gustu dziewczynkom, ale i chłopcy znajdą tutaj postać dla siebie; młodego James, znanego później jako Kapitan Hak. Nieco ponad godzina zlatuje dość szybko i przyjemnie, dzięki plastycznej animacji nasyconej barwnymi kolorami. Technicznie od montażu po dźwięk wszystko jest bardzo dobrze dopracowane, jak przystało na pełnometrażową produkcję Disneya.

Dzwoneczek i tajemnica piratów (Blue-ray)
Dzwoneczek i tajemnica piratów (Blue-ray)

Dodatki. Oprócz standardowych (wybór wersji językowych, scen i zwiastuny innych filmów), na blue-ray mamy też film dokumentalny o krokodylach (“Krokodylek Crocky”), trzy dokumenty z wypowiedziami autorów filmu na temat jego powstawania (“Druga gwiazda po prawej: dziedzictwa Nibylandii”, “Powstawanie piosenki <<The Frigate that Flies>>” oraz niewykorzystane sceny z komentarzem autorskim) oraz anglojęzyczne karaoke.

Najważniejsze wśród dodatków zawsze są jednak krótkometrażówki i tutaj – jest nieźle. Wprawdzie dwa krótkie metraże z ekipą Dzwoneczka (“Aaaargh!” i “Skrzynia ze skarbem”) są bardzo krótkie, ale też – zabawne. Mamy też często obecną na blue-rayach Disneya “Stayin Cool”, czyli “Dla ochłody” z Myszką Miki (o przygodach ekipy ukrywającej się przez bardzo gorącą pogodą) oraz najważniejszy dodatek: “Konkurs wypieków w przystani elfów” – pełnoprawną, osobna fabularnie animację o rywalizacji o prawo upieczenia okolicznościowego tortu dla królowej. I trzeba przyznać; jest to bardzo udana animacja.

Film animowany: Dzwoneczek i tajemnica piratów
Reżyseria: Peggy Holmes
Dystrybucja: Galapagos
Czas: 01:18:00
Rok: 2014

Zwiastun:

Dzwoneczek i tajemnica piratów (Blue-ray)
Dzwoneczek i tajemnica piratów (Blue-ray)

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Geometryczny, animowany popart

Malarski minimalizm, komiksowa stylistyka. Niezwykłe, animowane pomieszanie popartu z...

Arcysłodki kot-demon

Krótka opowieść o tym, że egzorcyzmowanie własnego, słodziutkiego kociątka...

Pustynia pełna szeptów

Rywalizacja między siostrami, faworytka, czujne oko ojca, rytuał przejścia....

Wszystko, co potrafisz zjeść

Pożeracze innych gatunków. Tak: to o nas. Cywilizacja miast i...

Wiedźmin: Rodowód krwi

Chciałoby się napisać: "jaka piękna katastrofa", ale uczciwie trzeba...

Kupa też człowiek

Nie oceniaj i nie osądzaj, abyś nie był ocenianym...
namingnaming