Viewing 4 reply threads

Animacja 3D


  • animowany
   Keymaster
   animowany

   Bardzo proste pytanie i wbrew pozorom nie o „wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy”. W przypadku grafiki komputerowej można symulować w efektach specjalnych efekt 3D. Można też te techniki łączyć – co zresztą robione jest coraz częściej. Stąd pytanie; czy nasz podział na animację 3D oraz animację komputerową (2D) nie jest już trochę sztuczny?


  • Anonymous
   Inactive
   Anonymous

   Sztuczny jest… Co ciekawe obie techniki połączył „Paperman”. Animacja 3D w stylu 2D. Jednak wydaje mi się, że aby połączyć obie techniki potrzeba kogoś z wizją. A często ludzie idący np w 3D śnią się po nocach latające statki kosmiczne w wytwórni Lucasa 🙂
   Ja osobiście jaram się tego typu animacjami:


   3D w stylówie 2D. Rewelacyjn efekt.


  • Nathaniel
   Participant
   Nathaniel

   Też uważam, że to trochę sztucznę. Może po prostu powinno się to nazywać animacją komputerową. Pomijając czy mówimy o 2D, 3D, symulacjach itd. Ale fakt jest taki, że dzięki łączeniu różnych technik zwiększamy środki wyrazu, przez co można czasem bardziej zainteresować widza. Niestety z drugiej strony łatwo stworzyć coś niespójnego. Osobiście miałem okazję nie tak dawno połączyć animację poklatkową z 3D, też całkiem fajna sprawa 🙂


  • PodwojneD
   Participant
   PodwojneD

   Animacja dzieli się na 4 kategorie

   1. mi właśnie brakuje działu animacji 2D, bo to nie tylko rysunkowa, ale i malowana, flashowa, stop motion. (Studiuję 2D)

   2. Animacja 3D to w większości komputerowa gdzie tworzy się model, szkielet i pracuje w graph editor, paperman to nie jest 2D tylko „udaje”

   3. Lalkowa, czyli stop motion, np miś koralgol

   4. Eksperymentalna, czyli pomieszanie z poplataniem, animatorzy bawia sie w naukowcow i tworza potwory frankensztajny.

   Jeżeli animacja w większości zosała wykonana technika 3d ale ma elementy 2d np efekty specjalne (np duchy w nightmare before christmas), nadal uważana jest za animacje 3d,

   Jeżeli animacja 2d zostala w wiekszosci wyknana technika 2d ale sa elementy 3d ( np tłum w dzwonniku z notre dame disneya) nadal jest animacja 2D.

   Mieszajmy animacje, ale podzielmy je na kategorie 😉


  • wolska
   Participant
   wolska

   Mnie osobiście przekonuje animacja 3d, zwłaszcza że mam doświadczenie w zleceniu i „odebraniu” tak wykonanego projektu, który dla mnie wykonywali w studio https://modii3d.com/oferta/animacje-3d Wydaje mi się, że 2D to juz niższa i coraz mniej popularna technologia. Obraz jakby przestarzały, nieatrakcyjny zwłaszcza jak chce się przekazać coś, co ma przeniknąć do rzeczywistości.

Viewing 4 reply threads

You must be logged in to reply to this topic.

© 2011-2019 animowany.pl | Polityka: cookies, RODO | Nasze marki: branding | naming | copywriter | fotograf Warszawa