Platige Image pokazuje możliwości motion capture

W spocie promującym studio motion capture Platige Image pokazano kulisy pracy z kaskaderami i specjalistami realizującymi materiały, na potrzeby filmów, seriali, gier komputerowych oraz reklam. W niespełna dwuminutowym spocie zobaczymy, jak pod „okiem” kilkudziesięciu kamer, pracują kaskaderzy i aktorzy. Ich występy są przenoszone na obraz cyfrowy przy pomocy zaawansowanych programów komputerowych.

Otwarte na początku 2023 r. studio jest elementem realizacji strategii Platige Image na lata 2021-2025. Dzięki tej inwestycji spółka będzie mogła tworzyć nie tylko kolejne realizacje na potrzeby, takich gigantów, jak Acitvision, Ubisoft, Sony czy SEGA, ale także realizować większe i jeszcze bardziej zaawansowane produkcje.

Warszawskie studio Mocap wyróżnia się konkurencyjnymi wymiarami (20m x 13m x 8m). Dzięki takiej kubaturze można w nim realizować sceny z nawet kilkunastoma postaciami jednocześnie (body performance) lub 4 aktorami w przypadku full performance capture: body capture, face capture i fingers capture. Studio wyposażone jest m.in. w 62 kamery OptiTrack PrimeX, system 4 wirtualnych kamer z informacją zwrotną w czasie rzeczywistym, z autofocusem, stabilizacją i zakresem ogniskowej od 25 do 380mm. Nad realizowanymi w Platige Mocap Studio projektami czuwa kilkunastoosobowy zespół doświadczonych reżyserów, supervisorów, TD i animatorów.

Studio o tak dużych gabarytach, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt oraz oprogramowanie, umożliwi nam pracę nad kilkoma projektami jednocześnie. Od lat stale zwiększamy naszą obecność na rynkach międzynarodowych i posiadanie odpowiedniego do skali naszych działań zaplecza technologicznego jest niezbędne – mówi Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Motion capture to komputerowa technologia przechwytywania ruchu aktora, ale też poruszającego się rekwizytu, a nawet kamer, oznaczonych markerami. Technika rozwijana od lat 70-tych, na dużym ekranie zagościła na dobre dopiero w latach 90-tych (Park Jurajski, Terminator, Star Wars). Od tego czasu technologia przeszła znaczną ewolucję. Dziś motion capture cechuje się większą naturalnością i wysokim realizmem animacji. Najlepszym i najbardziej rozpoznawalnym przykładem jest, zrealizowana niespełna dekadę temu, trylogia Hobbit z niezapomnianymi kreacjami Golluma (Andy Serkis) czy smoka Smauga (Benedict Cumberbatch) w filmach Petera Jacksona, czy Na’vi z Avatara.

Choć nowe studio działa zaledwie od kilku miesięcy, mamy już za sobą pierwsze udane realizacje. Obecnie pracujemy nad kolejnymi, w tym – dzięki zastosowaniu, tak zwanych remote sessions – dla klientów z całego świata, bez potrzeby ich osobistego udziału. Dzięki umożliwieniu zdalnego wglądu w postęp prac niemal w czasie rzeczywistym, zapewnieniu dostępu do plików roboczych oraz zdjęć możemy realizować zlecenie z każdego zakątka świata – mówi Krzysztof Krok, Managing Director w Platige Image.

Jak wygląda Platige Mocap Studio i jak wygląda kręcenie scen z udziałem aktorów można zobaczyć tutaj:

O grupie Platige:

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizart. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo. Zespół składa się z ponad 320 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 25 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zobacz realizacje Platige Image na www.platige.com

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Duch i kot

Krótka i bardzo plastyczna opowieść o śmierci. Animacja dla duchów...

Arcane sezon 2: obłąkany i genialny

To właśnie po to, aby opisać takie seriale, powstało...

Jaki fajny sex robot!

Gdy prawiczki próbuję „mieć już za sobą” pierwszy raz,...

Joker 2 czyli marnie nagrany musical

To nie jest dobry film. To nie jest też...

Zjedz króla!

A co by było, gdyby dziura w ścianie nie...

Within Temptation – Ritual

Seksistowski, stereotypowy i mizoandryczny. Ale też horrorowy i momentami...
namingnaming