Historie w 99% prawdziwe

Gdy animatorzy zaczną robić filmy animowane o swojej pracy, czy wyjdzie z tego coś ciekawego? Jasne, że tak, zwłaszcza gdy są to animatorzy studia Pixar.

Tia jest artystką zawodowo zajmującą się animacją. Na dodatek, nie byle gdzie – od 16 lat pracuje w Studiu Pixar. Spełnienie marzeń, nieprawdaż? Dlaczego więc Tia nagle rzuca pracę…? Dla żartu, oto dlaczego!

Każdy odcinek serii Studio Stories jest krótciutkim paradokumentem opowiadającym o pracownikach Pixara i ich w(y)padkach przy pracy; często zawiera anegdoty związane z produkcją konkretnego filmu stworzonego przez ekipę Johna Lassetera.

Pixar2

Animacje są proste w formie do tego stopnia, że przypominają motion comic. Co wcale nie znaczy, że są mało wyrafinowane – wręcz przeciwnie: czarno-białe (z niewielką plamką koloru tu czy tam) animowane scenki zgrabnie ilustrują dynamiczną narrację. Ponadto, każda historia jest opowiedziana sprawnie i z poczuciem humoru. Polecam całą serię.

Animacja: Tia Quits
Seria: Pixar Studio Stories
Realizacja: Pixar Studio
Czas: 00:02:16
Rok: 2011

Animacja:

Pixar

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Zegarek od Runway

Reklama, która nie jest reklamą, ale zarazem jest naprawdę...

Super Mario Galaxy, czyli na ratunek dla Rosy!

Mario znów na dużym ekranie. Tym razem uratuje świat,...

Wycięci

Gorzka metafora solidarności, egoizmu i świata, który sam podkłada...

Ryzykowny, leśny hazard

Szemrane deale nocą w lesie nie dla każdego kończą...

Tragarze marzeń

Totalitarny władca, bezsensowna praca i ten jeden tragarz, którzy...

Premiera nowej serii „Zwyczajny serial: Zaginione taśmy”

W poniedziałek, 11 maja, na antenie Cartoon Network oraz...
namingnaming