horror

Horror
Prawdziwe mięso (dosłownie). Tutaj nie ma, że boli. Filmy gore, okrutne, gęsto ociekające już nie tylko sztuczną (bo animowaną) krwią. Zdecydowanie dla osób pełnoletnich. Jeśli masz już na karku przynajmniej 18 lat, możesz zaryzykować wejście w dział: horror.

horror

Groza
Łagodniejsza odmiana filmów z adrenaliną. Łagodniejsza, nie znaczy – mniej strasząca. Przeciwnie, filmy grozy, może mniej rzucają mięsem (w sensie dosłownym), ale przestraszyć mogą jeszcze bardziej. Nie boisz się? Zajrzyj tutaj: groza.

groza

Thriller
Trochę sensacji, trochę akcji, trochę adrenaliny i oczywiście: szczypta przyprawy w postaci lekkostrawnych, straszących scen. Jeśli Alfred Hitchcock jest twoim mistrzem, nie możesz ominąć działu: thriller.

thriller

Obłęd – animacje z pogranicza grozy, paranoi i czystego szaleństwa

Obłędne animacje zaliczamy do horrorów? Czemu by nie, w końcu opowieści grozy normalne po prostu nie są. Obłąkane animacje to może i najłagodniejsza z naszych horroropodobnych kategorii, ale niekoniecznie; najzyklejsza. Filmy z pogranicza absurdu, schizy, obłąkania i paranoi, często zahaczające o opowieści z dreszczykiem.

Jeśli nie boisz się, że po obejrzeniu filmów tego działu, przyjadą po Ciebie smutni panowie z kaftanem zapinanym z tyłu, zapraszamy do animacji opisanych tagami: obłęd.

obłęd