Animator zakręcił Poznaniem

Wszystkim Poznaniakom, którzy jeszcze nie odwiedzili Animatora, przypominamy co jeszcze przed nimi. Korzystajcie: to ostatnie dwa dni przed wami!

Tradycyjnie, oddajemy głos organizatorom, którzy zachęcają was do odwiedzenia festiwalu.

W środę na Animatorze nie przegapcie:

Bickford i Zappa podbili serca publiczności Animatora! Na wczorajszym pokazie sala pękała w szwach. Dla tych, którym nie udało dostać się na seans, przygotowaliśmy kolejny pokaz filmu „The Amazing Mr. Bickford”- o godz. 20.00 w kinie Muza.

Spotkań ciąg dalszy. Dziś w kluboksięgarni Głośna, o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie z Jerzym Armatą i Mariuszem Wilczyńskim wokół książki „Z Armatą na Wilka. Animowany blues Mariusza Wilczyńskiego”, uhonorowanej przed dwoma miesiącami nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za najlepszą książkę o tematyce filmowej. Ta książka ma swój prapoczątek właśnie na poznańskim festiwalu, tu bowiem przed kilku laty poznali się autor i opisywany przez niego artysta. „Przed jedenastu laty, przy okazji krakowskiego festiwalu, w którego konkursie prezentowany był Szop, Szop, Szop, Szopę…, nawrzucałem solidnie Mariuszowi Wilczyńskiemu na łamach jednej z gazet. (…) Kilka lat później spotkaliśmy się na poznańskim Animatorze. Tym razem on mi nawrzucał. A potem poszliśmy na kolację i pogadaliśmy o filmach, muzyce, bluesie, Tadeuszu Nalepie, Milesie Davisie… W pewnym momencie jakby mimochodem powiedział: «Kiedyś chciałem cię zabić, a tyś niezły gość». Przypomniała mi się ostatnia scena z Casablanki. «To może być początek pięknej przyjaźni…», pomyślałem” – wspomina Armata.

Alternatywa i filmy krótkometrażowe

O 16.00 w kinie Muza druga odsłona strefy alternatywnej: zapraszamy na retrospektywę Wojciecha Bąkowskiego, którego mieliście okazję usłyszeć podczas wtorkowego koncertu grupy NIWEA. Tym razem pokażemy zestaw krótkometrażowych filmów tego jednego z najważniejszych współczesnych polskich artystów, uhonorowanego Paszportem Polityki.

O 18.00 masterclass Jerzego Kuci, czyli spotkanie z reżyserem połączone z prezentacją jego filmów. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Poza tym dziś czekają Was dwa wyjątkowe wydarzenia: o 20.30 w kinie Rialto premiera „The Suicide Shop”, francuskiej czarnej komedii z 2012 roku, opowiadającej o nietypowym rodzinnym interesie… sklepie dla samobójców. Film, zrealizowany w technice 3D, wyreżyserował Patrice’a Leconte, jeden z najciekawszych współczesnych reżyserów francuskich, wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach. Z uwagi na ogromne zainteresowanie widzów postanowiliśmy zorganizować drugi pokaz o godz. 22.15. Spieszcie do kina, żeby zarezerwować bilety!

Koncertowo, pełnometrażowo i dla dzieci

Drugim wydarzeniem, na które wielu z nas czeka jest koncert kanadyjskiej post-rockowej grupy Esmerine, założonej przez Bruce Cawdrona, perkusistę Godspeed You! Black Emperor. Na ten koncert zapraszamy o 22.30 do Pasażu Kultury na Starym Rynku.

W Kinie o północy: „Imigranci”, film opowiadający losy Rosjanina Vladislava i Węgra Joski, którzy próbują wszystkiego w nadziei na spełnienie Amerykańskiego Snu. Jeśli natomiast nie mieliście szansy uczestniczyć w przeglądzie pełnometrażowych filmów konkursowych zapraszamy na powtórki: o 12.00 w kinie Muza „The Jungle Bunch- Back to the ice floe”, a o 14.00 „Jeż Jerzy”.

Dzieci, od lat dziewięciu, zapraszamy do kina Rialto, na godz. 10.30 na pokaz filmu „Opowieści nocy” Michela Ocelota, a o godz. 13.00, do kina Apollo na „Brzydkie kaczątko”.

—–

PRZYDATNE INFORMACJE:

Miejsca festiwalowe:
Kino MUZA, ul. Św. Marcin 30, Poznań www.kinomuza.pl
Kino APOLLO, ul. Ratajczaka 18, Poznań, www.apollo.poznan.pl
Kino RIALTO, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań, www.kinorialto.poznan.pl
Scena na Piętrze, Galeria OKO/UCHO, ul. Masztalarska 8, Poznań www.estrada.poznan.pl
Klub Festiwalowy, Pasaż Kultury, Stary Rynek, Poznań www.pasazkultury.com
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań, www.zamek.poznan.pl
Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, Poznań, www.nowagazownia.pl
Kluboksięgarnia Głośna, ul. Św. Marcin 30/ 8-9, Poznań, www.glosna.pl
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 3, Poznań www.arsenal.art.pl
Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10, Poznań, www.teatr-polski.pl
Kluboksięgarnia Głośna, ul Św Marcin 30/8-9, Poznań, www.glosna.pl
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań, www.estrada.poznan.pl

Bilety, w cenie 10 zł, oraz karnety na 10 seansów, w cenie 50 zł, można zakupić w miejscach wydarzeń, CIM-ie oraz na portalu www.ebilet.pl

Projekcje filmów konkursowych odbywają się w kinie Muza – bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina godzinę przed seansem!

A jeśli chcecie coś obejrzeć i załapać klimat festiwalu, rzućcie okiem na tę relację:

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Geometryczny, animowany popart

Malarski minimalizm, komiksowa stylistyka. Niezwykłe, animowane pomieszanie popartu z...

Arcysłodki kot-demon

Krótka opowieść o tym, że egzorcyzmowanie własnego, słodziutkiego kociątka...

Pustynia pełna szeptów

Rywalizacja między siostrami, faworytka, czujne oko ojca, rytuał przejścia....

Wszystko, co potrafisz zjeść

Pożeracze innych gatunków. Tak: to o nas. Cywilizacja miast i...

Wiedźmin: Rodowód krwi

Chciałoby się napisać: "jaka piękna katastrofa", ale uczciwie trzeba...

Kupa też człowiek

Nie oceniaj i nie osądzaj, abyś nie był ocenianym...
namingnaming