Ars Independent 2022 – wybrane animacje

Tegoroczna, animowana edycja Ars Independent w Katowicach to oczywiście święto animacji. Poniżej przybliżamy kilka filmów, które będzie można na niej zobaczyć.

„Resting Fog” to prawdziwe zen rodem z węgierskich łaźni. Szum wody i słońce zachodzące w purpurze – pływalnia, zdająca się być oderwana od czasu i przestrzeni staje się areną sennego doświadczenia. Jednocześnie kojąca i niepokojąca animacja kreuje zmysłowe doświadczenie zarówno dla odwiedzających ją postaci, jak i widzów przed ekranem.

Film powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji i zostanie pokazany w 3 zestawie, 10 grudnia.

“Phat Dat – Flowers” to pełna żywej energii animacja malowana gwaszem na papierze i szkle. Ciepło kolorów oraz form, animowanych w rytm muzyki, przywoła wspomnienia budzącej się natury.

Film powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji i zostanie pokazany w 2 zestawie, 10 grudnia.

W „Śniło mi się” Piotr Tokarz postanowił zinterpretować sny bliskich mu osób i przedstawić je w formie animowanego shorta. W końcu od zarania dziejów sny są inspiracją do rozważań nad podświadomością i działają jak brama do świata abstrakcyjnych obrazów tworzonych w oparciu o nasze myśli, uczucia i doświadczenia.

Genialne w swojej prostocie „Śniło mi się” powalczy powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji w pierwszym secie, 9 grudnia.

“Love, Dad” to animacja w której listy sprzed lat otwierają drzwi do głęboko osobistej relacji autorki z ojcem. Oszczędność użytych środków dodaje animacji osobistego charakteru.

Film powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji i zostanie pokazany w 1 zestawie, 9 grudnia.

„OCD of Riyaaz Roy” to animacja, w której autor dzieli się i próbuje przybliżyć nam swoje doświadczenie życia z nerwicą natręctw. Geometryczne formy nie tylko budują wizualne doświadczenie – stają się narzędziem empatii.

Animację zobaczycie w drugim secie konkursowym, 10 grudnia.

W porównaniu z tętniącym życiem londyńskiego City, na cichym, statycznym przedmieściu czają się lisy. “Suburb” to spojrzenie na to, jakie psoty te enigmatyczne stworzenia sieją w swoim stworzonym przez człowieka otoczeniu.

„Suburb” Miles’a Jezuita’y powalczy o nagrodę Czarnego Konia Animacji i zostanie pokazany w pierwszym secie, 9 grudnia.

Tik Tak, Tik Tak. Każda sekunda się liczy w świecie sterowanym pod dyktando czasu. Naszego bohatera otacza przestrzeń pełna napięcia, przestrzeń w której wszystko jest pilne. Czy porzucenie zegarka naprawdę zatrzyma tykanie?

2 minutes 20 będzie można obejrzeć w 1 secie animacji.

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Nie puszczaj kobiety do toalety!

On, ona, łóżko, słodko i romantycznie. Początek jak w...

Lepiej

Chaos miasta, czy cisza dżungli? Proste pytanie: prawda? Czy...

Szczyt Bogów

Zastanawiasz się, dlaczego himalaiści giną wspinając się coraz trudniejszymi...

HYPOCRISY – Children Of The Gray

Kosmici, jaskiniowcy i odwieczna rzeź ludzi fundowana im przez...

Na stos z nim!

Symboliczna i psychodeliczna animacja o rozstaniu. Na ścianach jeszcze wiszą...

Kapitan “Upadek” (18+)

Jest nieprawdopodobnie wręcz ciamajdowaty i dokładnie dlatego zostaje wybrany...
namingnaming
Poprzedni artykuł
Następny artykuł