About the author

Monika Zalewska

Studentka dziennikarstwa i administracji na UWM. Wierna fanka animacji Pixara. Ulubione animacje: Anastazja, Potwory i spółka, Gnijąca panna młoda.

Related Articles

7 Comments

 1. 4

  Kasia

  oczywiście klasyk. W moim wypadku zawsze oglądany dla Dimitra 🙂

 2. 3

  Karolina K.

  PS
  A jedyne, co w „Anastazji” lubię, to muzyka, wszystko inne mnie irytuje :/

 3. 2

  Karolina K.

  „Disneyowskie”, nie „Disney’owskie”; tak samo: „Disneya”, „z Disneyem”, „o Disneyu” – wszystko bez apostrofu, bo przed „y” jest samogłoska i to „y” wymawiamy jak nasze „j” (bardziej formalnie: http://sjp.pwn.pl/zasady/;629618). Dla kontrastu: „Harry” – > „Harry’ego” (ale: „z Harrym”!! bo tu „y” wymawiamy, a nie zjadamy), bo przed „y” jest spółgłoska i to „y” wymawiamy bardziej jak „i/y”, a w odmianie je zjadamy – dlatego apostrof się należy (http://sjp.pwn.pl/zasady/Nazwiska-konczace-sie-w-wymowie-na-I-y-I-lub-I-i-I-po-spolglosce;629623.html).
  Częsty błąd, ale jak się już raz zwróci uwagę, to potem łatwo zapamiętać, jak jest poprawnie.

  1. 2.1

   animowany

   Karo – odpuszczamy ci tę korektę 🙂 Za dużo ostatnio publikujemy; to nie byłoby fair aż tak cię eksploatować za książkę. BTW – książka dotarła?

   Pozdr

   1. 2.1.1

    Karolina K.

    Dotarło awizo – więc już blisko.
    Rzeczywiście ostatnio większy ruch, ale też trzeba przyznać, że błędów mniej – wystarczy postraszyć korektą i od razu się redaktorzy bardziej pilnują 😉

    1. 2.1.1.1

     animowany

     A… tam pilnują się bardziej. Tu ważne są animacje, teksty są tylko dodatkiem. Zdarzenie losowe ta mniejsza liczba błędów 🙂

 4. 1

  PodwojneD

  Animacja rotoskopowa, aktorzy grali sceny które później animatorzy przerysowywali, prakycznie większość prócz ruchu ust! Przez co animacja wygląda tak „realistycznie” ale zarazem lekko przerażająco. Moją ulubioną postacią jest zdecydowanie Rasputin, a jego piosenka znajduje się na mojej liście „villain song” jako jedna z pierwszych. Ogólnie muzyka genialna i ciary przechodzą prawie przy kaźdej piosence.
  Przypomina Disneyowskie animacje bo została stworzona przez byłych reżyserów z Disney’a 😉

Leave a Reply

© 2011-2019 animowany.pl | Polityka: cookies, RODO | Nasze marki: branding | naming | copywriter | fotograf Warszawa