Najlepsze gry roku 2016

Chociaż gry komputerowe wciąż wielu osobom kojarzą się z rozrywką dla dzieci, nic bardziej mylnego – rynek gier jest ogromny, a tylko jego część to projekty dla najmłodszych. Większość z nich to tytuły dla dorosłych, oznaczone PEGI 18, czyli przeznaczone wyłącznie dla osób od 18. roku życia.

Deweloperzy prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych gier, które zachwycają grafiką i ciekawą fabułą. Gry na PC czy konsole to doskonała rozrywka dla dorosłych, w której mogą oni przeżyć przygody, o których zawsze marzyli. Zwykle światy gier są otwarte, można je eksplorować na różne sposoby, a także decydować o losie bohaterów. Dzięki temu gracz decyduje o fabule, a każda gra posiada zwykle kilka różnych zakończeń, w zależności od wyborów gracza. Rok 2016 obfituje w wyczekiwane od dawna premiery, które każdy gracz chce mieć na swojej półce lub na koncie internetowym.

Jedną z takich gier jest tytuł Dark Souls III, czyli mroczny RPG, kontynuacja popularnej serii, którego polska premiera miała miejsce 24.03.2016 roku. Gracz porusza się po świecie fantasy bohaterem, którego może w dowolny sposób modyfikować, rozpoczynając od wyboru, przez cechy, aż po zbroję i elementy wyposażenia. Za pokonanie każdego przeciwnika otrzymuje się tak zwane „dusze” – można za nie później zakupić przedmioty czy podnieść poziom. Uniwersum składa się z wielu plansz, czyli lokacji. Każda z nich strzeżona jest przez tak zwanego „bossa”, czyli bardzo trudnego przeciwnika, za którego pokonanie otrzymuje się najwięcej dusz. Gra jest trudna, niejednokrotnie na pokonanie jednego przeciwnika przeznaczyć trzeba kilka godzin. Grafika prezentuje się znakomicie, lokacje wyglądają oszałamiająco, projektanci postarali się w jak najciekawszy sposób stworzyć piękny, a jednocześnie mroczny i nieco straszny świat. Gra wyszła na PC, Xbox One oraz Play Station 4, więc każdy gracz może wybrać ulubioną platformę.

Druga oczekiwana gra, której premiera odbędzie się w najbliższym czasie w 2016 roku, to dodatek do gry „Wiedźmin. Dziki Gon”, czyli „Krew i Wino”. „Dziki Gon” to trzecia część popularnej serii, stworzona przez polskich projektantów na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Każdy gracz, nie tylko fan fantastyki, z niecierpliwością czekał na każdą część, a teraz na dodatek. Wiedźmin (The Witcher) popularny jest na całym świecie i jest niewątpliwym sukcesem polskiej branży gier. Fantastyczny świat z elementami średniowiecza, to miejsce, w którym zdarzyć się może wiele. Tytułowy Wiedźmin wykonuje zadania, zabijając potwory, a przy tym dobrze się bawiąc.

Jednym z popularniejszych i najbardziej wyczekiwanych tytułów jest także kolejna część serii „Tomb Rider”, czyli „Rise of the Tomb Rider”, której premiera miała miejsce w styczniu 2016 roku. Kontynuacja historii twardej i silnej bohaterki przyciąga graczy z całego świata, natomiast wspaniała grafika zachwyca. Tym razem akcja toczy się głównie na Syberii, a Lara Croft przeżywa jeszcze więcej przygód. Seria ma miano kultowej i jest obowiązkowym elementem w historii każdego gracza.

Portal DobreGryOnline.eu  wsparł nas merytorycznie.

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Geometryczny, animowany popart

Malarski minimalizm, komiksowa stylistyka. Niezwykłe, animowane pomieszanie popartu z...

Arcysłodki kot-demon

Krótka opowieść o tym, że egzorcyzmowanie własnego, słodziutkiego kociątka...

Pustynia pełna szeptów

Rywalizacja między siostrami, faworytka, czujne oko ojca, rytuał przejścia....

Wszystko, co potrafisz zjeść

Pożeracze innych gatunków. Tak: to o nas. Cywilizacja miast i...

Wiedźmin: Rodowód krwi

Chciałoby się napisać: "jaka piękna katastrofa", ale uczciwie trzeba...

Kupa też człowiek

Nie oceniaj i nie osądzaj, abyś nie był ocenianym...
namingnaming
Poprzedni artykuł
Następny artykuł