Srebro dla Platige Image na Epica Awards

Cinematic do Dying Light 2: Stay Human autorstwa Platige Image z prestiżową międzynarodową nagrodą.

Zwiastun do drugiej części kultowej gry otrzymał srebrną nagrodę w konkursie Epica Awards w kategorii animacja. Stworzony dla Techlandu Dying Light 2 Stay Human Cinematic Trailer opowiada o tym, czym jest moralność w czasach apokalipsy. Produkcja Platige Image była nominowana także za zdjęcia i reżyserię.

Przyznane, w nocy z 8 na 9 grudnia, nagrody Epica są wyjątkowe. To jedyny tak duży konkurs o zasięgu globalnym, w którym głos decydując mają dziennikarze. Wyróżnienia przyznawane są od 1987 r.

Ceremonię wręczenia nagród można obejrzeć tutaj:

– To już druga, tak prestiżowa międzynarodowa nagroda za tę produkcję. Jesteśmy niezwykle dumni z nich obydwu, tym bardziej, że pochodzą od tak różnych środowisk. Przyznana dziś przez dziennikarzy, którzy sami często są fanami gier, ma dla nas szczególne znacznie – mówi Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

We wrześniu br. cinematic trailer Dying Light 2: Stay Human otrzymał SILVER DRUM w kategorii Motion Craft – Animacja. O przyznaniu nagrody decydują przedstawiciele branży kreatywnej.

Zapowiedź do gry Dying Light 2 została zrealizowana w konwencji teledyskowej. Akcja trailera, ale i samej gry, toczy się w postapokaliptycznym europejskim mieście plądrowanym po zmroku przez hordy zakażonych. Głównym motywem dźwiękowym trailera jest cover utworu Pixies, „Where is My Mind”. Charakter muzyki uwypukla emocje targające głównym bohaterem, a warstwa tekstowa sprawia, że oglądając materiał utożsamiamy się z przedstawianymi w nim wydarzeniami.

Zarówno występujące w produkcji postaci, jak i scenografia, powstały dzięki kreatywnej współpracy artystów Platige i Techlandu. Do sfilmowania scen, w których pojawia się główny bohater – Nightrunner, zostali zaangażowani kaskaderzy specjalizujący się w parkourze. Ich ruchy zostały dokładnie zarejestrowane w studiu motion capture. Aby jak najdokładniej przenieść wygląd oraz mimikę twarzy aktorów do cyfrowego świata do pracy wykorzystano skaner 3D.

Nagrodzony cinematic można zobaczyć tutaj:

 

Polskie studio przygotowało także materiał o tym, jak wyglądały prace nad zwiastunem:

 

O grupie Platige:

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo. Zespół składa się z ponad 250 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 25 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Bardzo dziwne osiedle

Jedni latają, inni wymieniają się głowami, ktoś się duplikuje,...

Nikt niczego nie słyszał…

Animacja o obojętności. „Obojętności” z jaką sąsiedzi przyjmują przemoc...

Podążaj drogą fal

Animacja wywołująca niesamowicie ciepłe uczucia w skali zachwycenia. Miłe,...

Polowanie na myśliwego

Pamiętacie coś tam o "nie robieniu bliźniemu tego co...

Channel 4: gry reklama spotyka sztukę

Macie przesyt mediów, informacji, bodźców? Co zrobić, aby nie...

Zazdrosna zapalniczka

Zabawna opowieść o bardzo płomiennym romansie pomiędzy nastolatkiem i...
namingnaming