Świąteczna animacja Platige Image

I to się nazywa świąteczna widokówka. Taka z naprawdę kosmicznym Mikołajem.

Świąteczne filmy bywają… różne: większość jest standardowa, zdarzają się jednak perełki. To z pewnością jest taka perełka – nie tylko realizacyjnie, ale przede wszystkim fabularnie: znakomity zwrot akcji w końcówce filmu to najlepsze, co się tutaj dzieje. Jak widać, warszawskie studio produkcyjne nawet życzenia świąteczne potrafi przenieść na zupełnie inny poziom. Wesołych!

Animacja: Christmas Story by Platige || Unreal Enigne 5
Realizacja: Platige Image
Reżyseria: Damian Misiura
Technika: Unreal Engine
Gatunek: science-fiction
Czas: 00:02:41
Rok: 2022

Animacja:

Od Platige Image:

Platige Image przygotowało świąteczną animację, w której załoga statku kosmicznego wcielając się w rolę świętego Mikołaja przemierza galaktykę, aby spełnić świąteczne marzenia. Ponad dwuminutowy film został stworzony przy użyciu silnika Unreal Engine 5.

Załoga krążącego w przestworzach statku kosmicznego odbiera wiadomość „Help”. Natychmiast obrany zostaje nowy kurs. Po chwili widzimy jak pojazd, w kształcie logo studia Platige Image, ląduje na rozgrzanych piaskach bezkresnej pustyni zamieszkałej przez dziwaczne istoty. Rozpoczyna się misja ratunkowa. Nie jest ona łatwa, bowiem droga, którą przemierza łazik planetarny wiedzie przez pełne niebezpieczeństw wyschnięte dno morza oraz złowrogie góry. W końcu jednak udaje się dotrzeć do celu. Okazuje się, że nadawca komunikatu to robot, zaś treść wiadomości jest fragmentem listu do świętego Mikołaja.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co było w napisanym przez robota liście do św. Mikołaja i czy załodze statku Platige Image uda się wypełnić misję koniecznie obejrzyjcie film.

Jeśli spodobały się wam bożonarodzeniowe przygody załogi statku Platige Image poniżej zobaczycie jak wyglądała wielkanocna misja „platiżan”. Warto dodać, że dziewiczy lot statku Platige doceniło jury Austalian Effects & Animation Festival przyznając srebrną nagrodę w kategorii animacji krótkometrażowych.

Happy Easter od Platige Image:

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Geometryczny, animowany popart

Malarski minimalizm, komiksowa stylistyka. Niezwykłe, animowane pomieszanie popartu z...

Arcysłodki kot-demon

Krótka opowieść o tym, że egzorcyzmowanie własnego, słodziutkiego kociątka...

Pustynia pełna szeptów

Rywalizacja między siostrami, faworytka, czujne oko ojca, rytuał przejścia....

Wszystko, co potrafisz zjeść

Pożeracze innych gatunków. Tak: to o nas. Cywilizacja miast i...

Wiedźmin: Rodowód krwi

Chciałoby się napisać: "jaka piękna katastrofa", ale uczciwie trzeba...

Kupa też człowiek

Nie oceniaj i nie osądzaj, abyś nie był ocenianym...
namingnaming