Fantastyczny weekend z 8. Małym Sputnikiem!

Już w najbliższy weekend, 22 – 23 listopada, najmłodszych kinomanów zapraszamy do Kinoteki na bajkowe poranki Małego Sputnika.

W tym roku Mały Sputnik poszerza horyzonty; do bajek dołączymy filmy fabularne dla dzieci! Wśród nich historia dziecięcej miłości „Siedmiopłatka” oraz przygody niesfornej Saszy, przemierzającej „Krainę grzecznych dzieci”. W podniebny świat zabierze Was myśliwiec Świteź – bohater bajki „Skrzydła” – który rozpoczyna naukę w szkole i bez pamięci zakochuje się w pięknej Błyskawicy. Nie zapomnimy o naszych najwierniejszych towarzyszach podróży – „Wilku i Zającu”, „Czeburaszku” oraz „Misiu Puszatku”.

Tradycyjnie projekcjom Małego Sputnika będą towarzyszyć liczne twórcze atrakcje dla małych kinomanów. Młodzi reżyserzy stworzą czwarty już odcinek festiwalowej animacji poklatkowej na warsztatach filmowych zorganizowanych wraz ze Sztukarnią.

Wyjątkowe spotkanie z rosyjską kuchnią zorganizuje restauracja Babooshka. Pani Ira, specjalistka od pielmieni, zdradzi młodym kucharzom wszystkie tajniki przyrządzania jednej z najbardziej popularnych za wschodnią granicą potraw. Każdy z uczestników warsztatów będzie miał okazję własnoręcznie ulepić pierożki pod jej czujnym okiem. Następnie zasiądziemy razem do smakowitej uczty!

Kraina grzecznych dzieci – reż. Olga Kaptur, 2013
Kraina grzecznych dzieci – reż. Olga Kaptur, 2013

Niedziela w Kinotece upłynie pod znakiem robotyki. Na fantastyczne pokazy zaprosi Was Planeta Robotów. Od samego rana będzie można podziwiać oraz testować autorskie konstrukcje wykonane przez profesjonalny zespół Lego konstruktorów.

Bemowskie Centrum Kultury zaprosi dzieci na warsztaty sitodruku. W ciągu trzech godzin będzie można własnoręcznie ozdobić bawełnianą torbę za pomocą techniki sitodruku. Nadruk z postaciami kultowych rosyjskich bajek młodzi artyści zabiorą na pamiątkę do domu.

Fantastyczną zabawę z interaktywnym graffiti przygotuje dla Was sala zabaw Bajkolandia. Dzięki Graffiti Wall będziecie mogli wyświetlić dowolny obraz na specjalnym ekranie, rysować po nim jak na tablecie, a nawet imitować prawdziwe graffiti poprzez sterowanie puszką ze sprayem. Jak co roku czekają też na Was dmuchane zamki, bańki mydlane, malowidła na buziach i wesołe szaleństwa z Be Active Group.

Wszystkim widzom Małego Sputnika przypominamy o naszym konkursie plastycznym. Narysujcie swojego ulubionego bohatera bajki lub animacji festiwalowej i przynieście swoją pracę do Kinoteki lub wyślijcie zeskanowany rysunek na adres: konkurs@ear.com.pl do 30 listopada br.

Strona www festiwalu: www.sputnikfestiwal.pl

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Geometryczny, animowany popart

Malarski minimalizm, komiksowa stylistyka. Niezwykłe, animowane pomieszanie popartu z...

Arcysłodki kot-demon

Krótka opowieść o tym, że egzorcyzmowanie własnego, słodziutkiego kociątka...

Pustynia pełna szeptów

Rywalizacja między siostrami, faworytka, czujne oko ojca, rytuał przejścia....

Wszystko, co potrafisz zjeść

Pożeracze innych gatunków. Tak: to o nas. Cywilizacja miast i...

Wiedźmin: Rodowód krwi

Chciałoby się napisać: "jaka piękna katastrofa", ale uczciwie trzeba...

Kupa też człowiek

Nie oceniaj i nie osądzaj, abyś nie był ocenianym...
namingnaming