Mrówka z problemami (DVD)

Czy fajnie być mrówką? “Z” pewnie powiedziałby, że nie. Przynajmniej do tego momentu, w którym nie zbzikował dla pewnej “mrówkówny”.

Tytułowa mrówka “Z” to skrajny indywidualistą. Nie godzi się na życie robotnika. I jak to indywidualistom się zdarza: spotyka księżniczkę, na której punkcie szybko odpada. Aby ją jeszcze raz zobaczyć, postanawia zamienić się miejscami ze swoim kumplem-żołnierzem, co z kolei sprowadza to na niego niezłe tarapaty.

Już na początku animacji mrówka jest uświadamiana, że wobec całego mrowiska znaczy niewiele. Bohaterowie co prawda wychodzą cało z opresji, ale też: wiele postaci ginie. Wprawdzie są to żołnierze, ale i tak widok po stoczonej bitwie nie napawa optymizmem. Postacie zmieniają się w trakcie wędrówki; szczególnie księżniczka, która na początku nie wzbudza sympatii. Dużym plusem jest dobre pokazanie świata z perspektywy mrówek. Teren na którym dzieje się akcja wydaje im się ogromny, podczas gdy w rzeczywistości okazuje się niewielki. Z całą pewnością jest to film, który warto obejrzeć.

Dodatki: Komentarze twórców do filmu i materiały o produkcji animacji. Wszystkie po angielsku; bez żadnych napisów. Film jest z polskim lektorem, ale już polskich napisów nie ma. Polskiego dubbingu też nie ma. Tym samym osoba, która słabo rozumie angielski, jest skazana na oglądanie filmu z lektorem, który psuje wrażenia z seansu i dialogów. Jest to najgorsze wydanie filmu z jakim się spotkałem.

Film: Mrówka Z (wydawnictwo: Imperial Cinepix)
Czas: 01:23:00
Reżyseria: Tim Johnson, Eric Darnell
Scenariusz: Paul Weitz, Todd Alcott, Chris Weitz
Rok: 1998

zwiastun:

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Geometryczny, animowany popart

Malarski minimalizm, komiksowa stylistyka. Niezwykłe, animowane pomieszanie popartu z...

Arcysłodki kot-demon

Krótka opowieść o tym, że egzorcyzmowanie własnego, słodziutkiego kociątka...

Pustynia pełna szeptów

Rywalizacja między siostrami, faworytka, czujne oko ojca, rytuał przejścia....

Wszystko, co potrafisz zjeść

Pożeracze innych gatunków. Tak: to o nas. Cywilizacja miast i...

Wiedźmin: Rodowód krwi

Chciałoby się napisać: "jaka piękna katastrofa", ale uczciwie trzeba...

Kupa też człowiek

Nie oceniaj i nie osądzaj, abyś nie był ocenianym...
namingnaming
Poprzedni artykuł
Następny artykuł