About the author

PodwojneD

Studentka animacji 2D w San Francisco. Rysuje, maluje, fotografuje. Ulubione animacje: Śpiąca Królewna, Family Guy, Miasteczko Halloween.

Related Articles

4 Comments

 1. Pingback: 7 pytań głównych: Joanna Stopyra | animacja online

 2. 2

  animowany

  Dopowiadając wątek ciekawostek w tekście:

  „… John Lasseter, reżyser i wiceszef studia Disney-Pixar, który podczas specjalnego panelu wyznał, że kocha japońską animację i ze łzami w oczach opowiadał, jak filmy Hayao Miyazakiego zmieniły jego życie. Lasseter zaczął od stwierdzenia, że twórczość Miyazakiego była dla niego biblią i drogowskazem na początku lat osiemdziesiątych, bo udowadniała, że animacje mogą być uniwersalne, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Ale największe oklaski twórca „Toy Story” zebrał za historię prywatną. Pewnego dnia umówił się z dziewczyną na randkę. Po kolacji poszli do jego domu, a wtedy… pokazał jej animację Miyazakiego. Dziś ta dziewczyna jest jego żoną….”

  http://www.filmweb.pl/article/27.+Tokyo+International+Film+Festival%3A+Seks%2C+Disney+i+w%C4%99gorze-108213

  1. 2.1

   Karolina K.

   John Lasseter w ogóle jest postacią arcyciekawą i niezwykle inspirującą. A zanim został „chief creative officer” u Disneya, to najpierw go stamtąd wyrzucili – gdy był jeszcze młodym animatorem; wrócił dużo później – już jako szef i zbawiciel. Polecam artykuł http://www.wired.com/2014/10/big-hero-6/ oraz świetny krótki dokument „A Day in the Life of John Lasseter” (o ile są tu tacy, co jeszcze nie widzieli 😉 ).

 3. 1

  sploten

  Czekam z niecierpliwością jak na większość nowych animacji 🙂

Leave a Reply

© 2011-2019 animowany.pl | Polityka: cookies, RODO | Nasze marki: branding | naming | copywriter | fotograf Warszawa