Studio Munka: nabór do projektu “Młoda Animacja”

Studio Munka SFP otwiera nabór do swoich flagowych programów – Trzydzieści Minut, Pierwszy Dokument i Młoda Animacja.

Każdy z tych projektów to szansa dla młodych filmowców na profesjonalny debiut. Projekty mogą zgłaszać twórcy, którzy nie ukończyli 40 roku życia. W kategorii “Młoda Animacja” projekty można zgłaszać do 9 stycznia 2023 roku.

Działające w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2008 roku Studio Munka jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów. Programy Studia Munka skierowane są do studentów oraz absolwentów szkół filmowych, chociaż regulamin nie wyklucza też udziału osób, które – mimo braku formalnego wykształcenia filmowego – mają doświadczenie reżyserskie. Co roku w ramach wszystkich programów krótkich metraży do produkcji trafia około 20 scenariuszy.

Program Trzydzieści Minut zakłada realizację filmu o tematyce współczesnej o metrażu 15-30 minut.

Program Pierwszy Dokument umożliwić ma z kolei realizację filmów o długości ok. 15 minut. W naborze na rok 2023, podobnie jak w roku ubiegłym, preferowane będą projekty dotykające bieżących problemów i zjawisk społecznych.

Program Młoda Animacja zakłada realizację krótkich form animowanych zrealizowanych dowolną techniką, o długości 5-10 minut.

Młodzi twórcy realizujący w profesjonalnych warunkach swój pierwszy film mogą liczyć na opiekę artystyczną, wsparcie produkcyjne, dystrybucję festiwalową i promocję.

Wszystkie programy Studia Munka SFP finansowane są ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami i koproducentami filmów z programu Trzydzieści Minut są TVN i CANAL+ Polska.

Wśród reżyserów, którzy zrealizowali w Studiu Munka swoje krótkie metraże, nie brakuje nazwisk nadających dziś ton rodzimej kinematografii. Są wśród nich m.in.: Piotr Domalewski, Agnieszka Smoczyńska, Maria Sadowska, Bartosz Konopka, Kuba Czekaj, Bartosz Kruhlik, Damian Kocur, a także próbujący swoich sił w zawodzie reżyserskim aktorzy Olga Bołądź, Piotr Trojan czy Karolina Porcari. Tylko w 2022 roku krótkometrażowe produkcje Studia Munka SFP tryumfowały na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz kilkudziesięciu innych festiwalach w Polsce i na świecie, uzyskując wiele prestiżowych nagród, w tym możliwość ubiegania się o nominacje do Oscarów.

Wkrótce ogłoszony zostanie również nabór do kolejnej edycji programu Sześćdziesiąt Minut.

Projekty można zgłaszać na stronie: studiomunka.pl

 

Podziel się animacją:

NOWE FILMY I ANIMACJE:

Niebieska godzina

Czasem wystarczy prosty pomysł i dobre wykonanie, aby stworzyć...

Maska, która posiada wielką moc

Animacja-hołd dla legendarnej gry, która ostatnio wróciła na tron....

Nowy film z serii „Demon Slayer” w kinach Helios

Popularne anime wraca na wielkie ekrany. Od piątku, 23...

Ghost – Call Me Little Sunshine

Oldschollowa muza i totalnie oldschollowe efekty specjalne w teledysku....

Morderczo krwawa reklama (18+)

Animowana krew sika na lewo i prawo, a trup...

Łapówki, dzieci i podatki

Zmechanizowana, biurokratyczna tyrania, czyli jak przetrwać, gdy jest się...
namingnaming
Poprzedni artykuł
Następny artykuł